Okólna - Szkoła z klasą

Rafał Redeł SP1

 10 marca 2005    18:55

Z Anną Jusińską, dyrektorką Szkoły Podstawowej nr 1 rozmawia Karina Księżyk.

- Placówka, którą zarządza Pani od dwóch lat, uzyskała tytuł "Szkoły z klasą". Jak udział w tej akcji zmienił sposób funkcjonowania szkoły?

- Przygotowywanie projektów wymagało od nas między innymi zweryfikowania sposobu nauczania i oceniania. Wciąż kontynuujemy podjętą w tym obszarze refleksję ? w tym roku wdrażamy nowy system wspomagania uczniów w ich przygotowaniach do kończącego szkołę egzaminu. Każdy z uczestniczących w projekcie nauczycieli sprawuje opiekę nad trójką szóstoklasistów, co oznacza, że sprawdza, opisuje i omawia z dziećmi trzy próbne egzaminy. Oprócz wymaganego przez kuratorium jednego próbnego egzaminu wprowadziliśmy dwa dodatkowe, aby uczniowie mieli okazję przywyknąć do formy tego sprawdzianu. Uczniowie często posiadają wymaganą wiedzę, ale nie potrafią jej w wymagany sposób pokazać. Nauczyciele monitorują postępy swoich podopiecznych, a po trzecim sprawdzianie spotkają się również z rodzicami i udzielą im wyczerpujących informacji na temat stanu przygotowania ich dzieci. Ufam, że ten wspólny wysiłek przełoży się na dobre wyniki w kwietniowym egzaminie.

- Czy rodzice chętnie współpracują ze szkołą?

- Możemy się pochwalić bardzo dobrą współpracą z rodzicami, którzy aktywnie uczestniczą w życiu szkoły organizując wraz z nauczycielami takie cykliczne imprezy jak zabawa andrzejkowa, zabawa karnawałowa i festyn z okazji Dnia Dziecka. Prężnie działający Komitet Rodzicielski z uzyskiwanych przez siebie środków doposaża szkołę. Na przykład dochód ze zorganizowanej przez rodziców imprezy sylwestrowej przeznaczony został na zakup rolet do wszystkich sal.

- Jakie cele stawia sobie kierowana przez Panią szkoła na najbliższy rok?

- W najbliższych miesiącach najważniejsi są dla nas nasi szóstoklasiści. W dłuższej perspektywie czasu czeka nas zadanie nadania naszej szkole imienia. Chcielibyśmy też zapewnić naszym uczniom dostęp do opieki stomatologicznej. Szukamy osoby, która wyposaży istniejący gabinet i zechce leczyć dzieci w ramach Kasy Chorych w zamian za wynajem gabinetu w godzinach popołudniowych.

Rozmawiała
Karina Księżyk

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry