Młodzi architekci z wizyta w Markach

Sylwia Matusiak UMMarki

 20 marca 2014    10:05

Jak zagospodarować aleję Piłsudskiego, w taki sposób, aby nie dzieliła, a integrowała poszczególne części miasta? W jaki sposób "udostępnić miasto" mieszkańcom? Jaki dać atrakcyjny powód do wyjścia z domu? Co się stanie z aleją Piłsudskiego po wybudowaniu obwodnicy?

Na te pytania szukają odpowiedzi studenci z Wydziały Architektury SGGW, którzy odwiedzili nasze miasto. Młodzi architekci pod opieką dr inż. Elżbiety Myjak-Sokołowskiej będą przez najbliższe kilka miesięcy pracować nad koncepcją zagospodarowania "przestrzeni publicznej" Miasta Marki na odcinku od ulicy Słonecznej do ulicy Szkolnej.

Celem wizyty studentów było zapoznanie się z historią Marek, o której opowiedział  pan Antonii Widomski, wykonanie dokumentacji zdjęciowej do projektu, a także zapoznanie się układem przestrzenno-urbanistycznym w terenie. Koncepcja ma uwzględniać również przebudowę ciągów komunikacyjnych tj. ścieżek rowerowych, pieszych i jezdni. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

Sylwia Matusiak Zastępca Burmistrza Miasta Marki

Galeria

zdjecie: 63008
fot. 2
fot. 3

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry