Patroni naszych (mareckich) ulic

Sylwia Matusiak UMMarki ProMemoria

 12 sierpnia 2014    11:43

Warto znać patrona swojej ulicy!

Nasze ulice, place czy skwery przy, których mieszkamy często noszą nazwy postaci historycznych. Są wśród nich osoby, które za cenę własnego życia walczyły o Polskę i dla których Ojczyzna była największym dobrem. Ważne jest, abyśmy o tych bohaterach nigdy nie zapomnieli, by ideały, którymi się kierowali były w nas pielęgnowane i przekazywane następnym pokoleniom. 

Warto znać patrona swojej ulicy, poznać historię człowieka, którego nazwisko znajduje się na tabliczce naszej ulicy!

W naszym mieście rozpoczęła się akcja Instytutu Pamięci Narodowej "Patroni naszych ulic". Dzięki mojej skromnej pomocy, w akcję, której celem jest popularyzowanie wiedzy o postaciach szczególnie ważnych w najnowszej historii Polski, włączył się marecki samorząd.

W ramach tego projektu, mieszkańcom, którzy mieszkają przy ulicach:

  • Generała Władysława Andersa
  • Marszałka Józefa Piłsudskiego
  • Błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki

zostaną dostarczone biografie patronów ulic związanych z historią Polski w XX , a których nazwy ulic są w naszym mieście.

Publikacje  dostarczane są przez wolontariuszy Komitetu Pro Memoria  oraz Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Pomyślmy trochę mniej powszednie o naszym adresie, a o człowieku, który został w ten sposób ocalony przed zapomnieniem.

Bądźmy dumni z patrona naszej ulicy!

Sylwia Matusiak

Zastępca Burmistrza Miasta Marki

... pierwsze egzemplarze wydawnictwa już powędrowały do mieszkańców ulicy Andersa...

Galeria

zdjecie: 66987
fot. 1
fot. 3

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry