Narodowe Czytanie w Markach - ustanawiamy rekord

START:    6 września 2014

Paweł Pniewski MSG

 1 września 2014    14:40

W najbliższy weekend niemal cała Polska zamieni się w jedną wielką czytelnię, a wszystko za sprawą organizowanego już po raz trzeci Narodowego Czytania, któremu patronuje prezydent RP we współpracy z  Narodowym Centrum Kultury.

Tematem tegorocznego Narodowego Czytania jest Trylogia autorstwa Henryk Sienkiewicz. W wielu miejscowościach, jak Polska długa i szeroka, rozbrzmiewać będą fragmenty "Pana Wołodyjowskiego", "Potopu" oraz "Ogniem i Mieczem". Postanowiliśmy włączyć się w tę niecodzienną inicjatywę propagującą czytelnictwo i zorganizować Narodowe Czytanie również w Markach.

Nasze miasto może być słynne w całej Polsce nie tylko z ogromnych korków. Dlatego też, znając zamiłowanie mieszkańców Marek do czytania, postanowiliśmy spróbować ustanowić rekord w publicznym czytaniu non-stop jednego dzieła literackiego w ramach Narodowego Czytania. Przez 24 godziny czytać będziemy "Ogniem i Mieczem". Rozpoczynamy w piątek, 5 września, o godz. 17:50. Kończymy w sobotę o godz. 18:00. W marecką czytelnię przekształcimy Pałac Briggsów.

Narodowe Czytanie w Markach rozpocznie sam Henryk Sienkiewicz. Następnie fragmenty "Ogniem i Mieczem" będzie mógł odczytać każdy mieszkaniec Marek. Zapisy prowadzone będą przez specjalny formularz. Link do formularza znajduje się poniżej artykułu. Wystarczy kliknąć wybrany termin i podać dane kontaktowe. Następnie uczestnik otrzyma wiadomość mailową z potwierdzeniem rezerwacji terminu lub informacją, że wybrany termin jest już zajęty i sugestią najbliższego wolnego terminu. Zapisy na wolne terminy prowadzone będą również w piątek od godz. 17:30 w Pałacu Briggsów.

Gorąco zachęcamy mieszkańców do włączenia się w akcję Narodowego Czytania. Na wszystkich uczestników czekać będzie staropolska strawa oraz dyplom uczestnictwa w ustanawianiu rekordu. Przewidujemy również transmisję video on-line z wydarzenia.

Mareckie Stowarzyszenie GospodarczeFORMULARZ ZGŁOSZENIA


(kliknij powyżej, aby się zapisać)Więcej na temat projektu "Narodowe Czytanie"


"Narodowe Czytanie stanowi wspaniałą okazję, by raz jeszcze przeżyć zapierające dech w piersiach przygody Sienkiewiczowskich bohaterów. Bo choć doskonale znamy treść jego książek, to przecież podczas każdej kolejnej lektury na nowo trzymamy kciuki za Kmicica, Wołodyjowskiego czy Skrzetuskiego. Wspólna lektura to również doskonały moment, by odczytać ten tekst na nowo, by zadać mu współczesne pytania, zastanowić się nad tym, co mówi nam dziś o Polsce i Polakach."


Bronisław Komorowski

Galeria

zdjecie: 67608
fot. 2
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry