Zbiórka parafialna na Ząbkowskiej

Radek Dec TPM

 25 marca 2009    20:54

Dnia 22 marca 2009 roku w kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła odbyła się zbiórka parafialna na rzecz Maćka Jastrzębskiego, mieszkańca Marek.

Zbiórka odbyła się dzięki uprzejmości proboszcza księdza Dariusza Gugała oraz księdza Pawła Kalinowskiego. Środki finansowe, zebrane dzięki szczodrości parafian, zostały przekazane tego samego dnia rodzinie Państwa Jastrzębskich. Całodzienną zbiórkę na wszystkich mszach poprowadził Paweł Jaczewski wraz z ministrantem Andrzejem (niestety nazwiska nie znamy) z parafii, natomiast przy zbiórce po mszy wieczornej pomagały Katarzyna Ziemiańska-Dec oraz Maria Krzyżanowska. Zebrane środki zostaną przekazane na leczenie Maćka.

Każdy, kto chciałby wesprzeć Maćka, może wpłacić dowolną kwotę na konto: 08 1240 1066 1111 0000 0006 1694. Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową, ul. Przybyszewskiego 47, 01-849 Warszawa. Koniecznie z dopiskiem: "Maciek Jastrzębski".

Przy przekazywaniu 1% podatku proszę pamiętać o wpisaniu nazwiska tej osoby w rubryce "inne informacje". Nazwa: Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową 01-849, ul. Przybyszewskiego 47.

Nr konta: 08 1240 1066 1111 0000 0006 1694  KRS 0000079660

Parę słów o Maćku:

Maciek Jastrzębski, pełen życia, wiecznie uśmiechnięty, aktywny sportowo siedemnastolatek, tak jak jego rówieśnicy uwielbia grę w piłkę nożną. Od trzech lat profesjonalnie rozwija swoją pasję jako defensywny pomocnik w lokalnej drużynie piłkarskiej MTS Marcovia Marki. Jego koledzy z drużyny określają go jako upartego, bardzo wytrwałego i konsekwentnego w dążeniu do celu.

Trener mówi o nim: "Na boisku zawsze daje z siebie wszystko, nie znosi porażek i zawsze bierze do serca wszystkie przegrane walki jego drużyny". Teraz życie zmusiło Maćka do rozegrania najważniejszego w dotychczasowej karierze meczu z bardzo groźnym przeciwnikiem: nowotworem złośliwym głowy (chordoma - struniak podstawy czaszki).

Radek Dec

Galeria

fot. 1
fot. 2

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry