Zbiórka Polowa Hufca - Twierdza Modlin 2003

Rafał Redeł DrużynaWyssogota SzczepPolanie

 5 października 2003    23:34

Relacja ze zlotu autorstwa Karoliny Burdziak: "Chciałabym podzielić się historią, którą przeżyłam 5.10.2003 roku w miejscowości Modlin. Była godzina 8 rano, gdy spod Trockiej ruszyła chmara harcerzy pędząca w stronę uciekającego autobusu.

Podróż nie trwała zbyt długo, gdyż to tylko ok. 40 kilometrów od Warszawy. Po dotarciu do celu wyruszyliśmy na pierwszy punkt z wyznaczonymi zadaniami. Następnie przez parę godzin zaliczaliśmy kolejne - mniej lub bardziej interesujące - punkty. Jedno z wyznaczonych drużymom zadań utkwiło mi jednak szczególnie w pamięci - polegało ono na tym, aby jak najwięcej osób z danego patrolu spuściło się po linie. Gdy to usłyszałam, przeraziłam się okropnie. Wiedziałam jednak, że jak tego nie zrobię, to będę żałowała. Zgodziłam się więc i gdy byłam już na dole wiedziałam, że podjęłam słuszną decyzję.

Gdy wszystkie patrole pozaliczały punkty, cały hufiec zebrał się na uroczystym apelu kończącym zlot. Okazało się, że drużyna Wyssogota zdobyła tytuł Najlepszej drużyny wędrowniczej Zbiórki Polowej Hufca - Twierdza Modlin 2003!

Na koniec tego pięknego dnia spadł nieprzyjemny deszcz. Chociaż byliśmy przygotowani na zmianę pogody, jednak już po 15 minutach wszyscy byli przemoczeni. Pomimo to dobry humor nas nie opuszczał. Po zakończeniu zlotu szczęśliwie dotarliśmy do Warszawy a stamtąd rozeszliśmy się każdy w swoją stronę. To była niezapomniana historia spędzona na szlaku harcerskich przygód, którą przeżyłam w kręgu przyjaciół."

Relację przygotowała
Karolina BurdziakGaleria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry