9 GP w szachach zakończone

Michał Suchecki UKSStruga

 19 kwietnia 2009    19:46

Zakończyła się IX edycja Grand Prix Powiatu Wołomińskiego w szachach. Ostatni, czwarty turniej tego cyklu odbył się w sobotę 18.04.2009 w Ośrodku Kultury i Sportu w Zielonce. Imprezę otworzył Wicestarosta Powiatu Wołomińskiego Ryszard Węsierski, gospodarzy reprezentował Dyrektor OSiR Robert Smoderek.W turnieju wzięło udział 26 zawodników, chyba najmniej w 9-letniej historii GP. Czyżby szachy straciły swą popularność? Czyżby nie było w naszym powiecie więcej szachistów? Miejmy nadzieję, że to chwilowy kryzys i za rok jubileuszowy X GP zgromadzi więcej zawodników.Turniej, jak wszystkie dotychczasowe przeprowadzony był bardzo sprawnie, organizatorzy stanęli na wysokości zadania, a zawodnicy włożyli w grę maksimum wysiłku. A efektem wielogodzinnych zmagań były zasłużone zwycięstwa.

Najpierw podsumowano Turniej o Puchar Burmistrza Miasta Zielonka. Puchary, dyplomy i nagrody z rąk gospodarzy OSiR otrzymali najlepsi. W kategorii do lat 16 zwyciężył Jarosław Gołąb przed Karolem Boguckim (obaj z Zielonki) i Piotrem Krzeszewskim (Cegielnia). Wśród dorosłych najlepszy był Witold Rogulski (Zielonka), drugi Jarosław Sowiński (Zielonka), trzecie miejsce wywalczył Robert Krasiewicz (Marki).
Po czterech turniejach sędziowie zliczyli wszystkie punkty i wyłonili najlepszych szachistów IX GP. Puchary i nagrody osobiście wręczył zwycięzcom Starosta Ryszard Węsierski. Nie było niespodzianek. Po czterech turniejach w kategorii do lat 16 zwycięstwo zasłużenie wywalczył Jarek Gołąb przed Piotrem Krzeszewskim i Karolem Boguckim. Dyplomy za IV i V miejsce wraz z drobnymi upominkami otrzymali Bartosz Siedlecki i Maksymilian Wierzba.W kat. open wygrał cykl GP Witold Rogulski, drugi był Robert Krasiewicz, trzeci Marek Kośny. Kolejne miejsca, a zarazem dyplomy i upominki stały się udziałem Jarosława Sowińskiego i Miłosza Sieradzkiego.W obu turniejach - zielonkowskim i ogólnym GP wyróżniono upominkami najmłodszego zawodnika (Nikodem Wojtczak 6-latek z Zielonki) i seniora zawodów Ryszarda Tomczyka z Wołomina.

Po wręczeniu nagród Starosta Węsierski podziękował zawodnikom i organizatorom, zamknął imprezę wyrażając nadzieję na spotkanie na X GP w większym gronie.

Elżbieta Suchecka

Odnośniki:
- http://grandprix.ovh.org - Oficjalna Strona GP
- Galeria Zdjęć z zakończenia GP

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry