Kruczek 63 rocznica mordu

Krzysztof Bychowski TPM

 10 sierpnia 2007    08:21

28 lipca o godz. 17.00 Członkowie Towarzystwa Przyjaciół Marek w dniu zebrali się  przy pomniku pomordowanych i zapalili kilka zniczy.

W poniedziałek 30 lipca przypada smutna rocznica mordu dokonanego przez funkcjonariuszy wermachtu i SS na bezbronnej ludności Marek i Zielonki.Rozstrzelono ponad 70 osób, wśród nich były kobiety, starcy i dzieci. W niektórych rodzinach rana po utracie najbliższych do dziś nie jest zagojona pomimo upływu już tylu lat.

Zachowajmy w pamięci tamto wydarzenie jako spuściznę przeszłości którą winniśmy podtrzymywać w nauce dla nas i przekazie dla przyszłych pokoleń. Pustynna, nieprzyjazna okolica miejsca zbrodni zamieniła się w uroczy leśny zakątek. Przyroda jakby wynagradza i zachęca nas do odwiedzenia tego miejsca, miejsca gdzie w spokojnej ciszy możesz zastanowić się, próbować zrozumieć tamte nieszczęśliwe dla naszego społeczeństwa wydarzenie. Towarzystwo Przyjaciół Marek zachęca mieszkańców naszego miasta do odwiedzenia miejsca zbrodni szczególnie w czasie przypadającej kolejnej rocznicy.

Ryszard Sawicki

Galeria

1
2
3
4
5
6
7
8
zdjecie

Krzysztof Bychowski

Rednacz portalu, jeden z jego pomysłodawców i twórców - odpowiedzialny za stronę techniczną i organizacyjną całego przedsięwzięcia.

Mieszkaniec Marek od 1995 roku, właściciel firmy zajmującej siętworzeniem stron internetowych - ACTIVENET www.avn.pl

@ RedNacz małpa marki kropka net kropka pl, 501 271 048

www.avn.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry