Przystań Marki 2009 - parę słów

Radek Dec TPM

 17 czerwca 2009    15:34Dnia 06.06.2009 r. w Markach w parku miejskim, po raz trzeci odbył się koncert piosenki żeglarskiej ,,Przystań Marki".Chociaż zapowiadano deszczową pogodę przez cały tydzień (zresztą jak co roku), nam ona sprzyjała, a deszcz zawitał do nas dopiero późnym wieczorem. W końcu czym byłyby Szanty bez lekko sztormowej pogody.

Program imprezy został całkowicie zrealizowany. Do godz. 1800 zebranych ,,żeglarzy naziemnych" rozgrzewała nasza młodzież z następujących szkół mareckich: SP nr 1, SP nr 2, SP nr 3, SP nr 4 ZS im. Marii Konopnickiej, ZS nr 1 i ZS nr 2., a także judocy z UKS JOKER i artyści z Młodzieżowego Chóru Miasta Marki, Zespołu Dziecięcego Barka i Mareckiego Ośrodka Kultury.

Natomiast o godz. 1800 wypłynęły na pełne morze zespoły szantowe gnane wielką falą entuzjazmu zebranej publiczności: EKT Gdynia, Mietek Folk oraz Trzy Majtki. Jeżeli ktoś twierdził, że przy Szantach nie można tańczyć, niech żałuje, że nie było go tutaj i nie widział roztańczonych ludzi, pląsających nieprzerwanie aż do zakończenia ,,Przystani Marki".

Impreza z roku na rok nabiera coraz silniejszego wiatru  w żagle i cieszy się wzrastającą popularnością wśród mieszkańców gminy Marki i powiatu Wołomińskiego. Obliczamy, że przez cały dzień odwiedziło nas ponad 2000 ludzi, co stanowi nowy rekord frekwencji na naszym koncercie piosenki żeglarskiej.

Oczywiście ,,Przystań Marki" to nie tylko muzyka. Stoiska z zabawkami i upominkami, grochówka z kuchni polowej, konie, pokazy karate i judo, loterie na szczytne cele czy pokaz sztucznych ogni sponsorowany przez naszych wspaniałych lokalnych przedsiębiorców.

Zorganizowanie imprezy było możliwe dzięki wytężonej pracy sztabu Towarzystwa Przyjaciół Marek, w tym: Marii Krzyżanowskiej, Filipa Rżewskiego, Mikołaja Szczepanowskiego, Marka Szczepanowskiego (pomysłodawca), Przemysława Paprockiego, Krzysztofa Bychowskiego, Izabeli Brzezińskiej, Marcina Brzezińskiego, Ewy Stefankowskiej, Pawła Jaczewskiego, Katarzyny Ziemiańskiej-Dec, Radosława Deca oraz Piotra Matusiaka.

Pomagali nam również wolontariusze: Grażyna Manteuffel, Robert Danielak, Krzysztof Krzyżanowski czy Mariola i Marek Opalińscy.

Oczywiście impreza nie doszłaby do skutku, gdyby nie wzorowa współpraca z wołomińską i marecką komendą Policji i Straży Pożarnej, Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Wołominie, Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego z ulicy Hożej w Warszawie, Zakładem Usług Komunalnych w Markach, a także Burmistrzem Miasta Marki i całym Urzędem Gminy Marki, będącym strategicznym sponsorem przedsięwzięcia jakim jest ,,Przystań Marki 2009''.

Dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili i zapraszamy za rok.

Radosław Dec
Towarzystwo Przyjaciół Marek

Już wkrótce fotorelacja na marki.net.pl

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry