Dwie oferty w przetargu na parkingi

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 13 lutego 2017    17:59

O budowę obiektów przy Sportowej i Dużej rywalizują warszawskie firmy: Delta i STD Nasiłowski.

W piątek otworzyliśmy oferty w przetargu na zaprojektowanie i zbudowanie dwóch parkingów "Parkuj i Jedź". Powstaną one przy ulicach: Sportowej i Dużej i są obficie dofinansowane z unijnej puli. Zakończenie prac przewidziano na jesień tego roku.

Oferty złożyły dwie warszawskie firmy: Delta oraz STD Nasiłowski. O wyborze zwycięzcy tego postępowania decydują trzy czynniki: cena, okres gwarancji i rękojmi oraz doświadczenie projektanta w branży drogowej. Obie firmy zaproponowały maksymalny 60-miesięczny okres gwarancji. Przedstawiły też co najmniej trzy zrealizowane już projekty parkingów samochodowych (Delta - 3, STD Nasiłowski - 5). Ich oferty różnią się ceną brutto. Firma Delta zaproponowała, że wykona prace za 3 880 650 zł brutto, natomiast STD Nasiłowski - za 2 495 670 zł brutto.  Przed otwarciem ofert ratusz poinformował, że zamierzał wydać na to postępowanie 2 580 109,5 zł. Ruszyła procedura oceny złożonych ofert.

- Warto podkreślić, że otrzymaliśmy unijne dofinansowanie na parkingi przy Dużej i Sportowej. Z tzw. Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dostaniemy około 2 mln zł dotacji na realizację tych przedsięwzięć. Z tego źródła otrzymamy także ponad 11 mln zł na budowę dróg rowerowych - mówi Jacek Orych, burmistrz Marek.

Budowa parkingu przy Dużej i Sportowej obejmuje wykonanie m.in.:

- odpowiednio 48 i 102 stanowisk postojowych dla samochodów osobowych (w tym dla osób niepełnosprawnych),

- 30 i 42 miejsc postojowych dla rowerów z wiatą zadaszającą wraz ze ścieżką rowerową w obrębie parkingu,

- chodnika  wraz z rampami dla osób niepełnosprawnych,

- punktów ładowania samochodów elektrycznych,

- monitoringu wizyjnego,

- obiektów małej architektury (ławki, kosze na śmieci, biletomaty, toalety),

- zagospodarowanie terenu zielenią, oznakowania i organizacji ruchu.

Dodatkowo przy ul. Dużej wykonana zostanie przebudowa zjazdów na parking oraz pętli autobusowej, zaś przy ul. Sportowej odwodnienie terenu.

Galeria

zdjecie: 97227
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry