Rada Powiatu Wołomińskiego krytycznie o obecnym projekcie ustawy włączającej Marki w granice Warszawy.

Arkadiusz Werelich PowiatWołomiński

 15 lutego 2017    14:58

Podczas ostatniej nadzwyczajnej sesji Rady #PowiatWołomiński, gdzie podejmowane było stanowisko rady powiatu krytycznie odnoszące się do obecnie proponowanego projektu ustawy o ustroju m. st. Warszawy - włączające m. in. Miasto Marki w granice Miasto Stołeczne Warszawa ? doszło do niecodziennych sytuacji. Sympatycy Prawa i Sprawiedliwości manifestowali swoje poparcie dla włączenia Marek w granice Warszawy - włączenia zgodnie z projektem ustawy wniesionym do Sejmu RP. Rozumiem, że starsza Pani z tablicą ?Marki za aglomeracją? jest głosem wszystkich Mieszkańców Marek!? Zaznaczam, że nic nie mam do starszej Pani ? zapewne miła kobieta.

Przypomnijmy tylko, że głównymi zarzutami wobec wspomnianej ustawy są: brak jakichkolwiek konsultacji społecznych oraz wiele niejasności w samej treści projektu ustawy. Podjęte przez radę stanowisko nie było ZA lub PRZECIW idei metropolii, a za tym, że ustawa ta powinna zostać poddana szerokim konsultacjom z Mieszkańcami i władzami poszczególnych gmin. Z ustawy powinny zostać skreślone zapisy, które niejasno określają kompetencje nowo powstałych jednostek samorządu terytorialnego, itd. Poniższej zamieszczam treść stanowiska, z którego jasno wynika, jakimi przesłankami kierowali się radni głosujący przeciw proponowanym p[rzez rządzących rozwiązaniom. Referendum jest jedyną zasadną formą wypowiedzi każdego z Mieszkańców, dlatego wskazanym by było, aby w odpowiednim czasie również w Markach skorzystano z tego narzędzia.

Rada Powiatu Wołomińskiego głosami 13 ZA, 9 PRZECIW ? przyjęła Stanowisko! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Galeria

zdjecie: 97263
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.net

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry